Eliksir – Restauracja Gdańsk, Wrzeszcz, Garnizon.

Wysyłka na e-mail

Razem do zapłaty:

0,00 PLN

0

Przejdź do płatności

Nasze menu bazuje na lokalnych, ekologicznych produktach. produktach. Każde nasze danie ma dopasowany koktajl zarówno alkoholowy jak i bezalkoholowy. Pary idealnie połączyli ze sobą nasz Szef baru i Szef kuchni.

Nasze menu zmienia się co 3 miesiące i za każdym razem bazuje na sezonowych i lokalnych produktach. Każde nasze danie ma dopasowany koktajl zarówno alkoholowy jak i bezalkoholowy. Pary idealnie połączyli ze sobą nasz szef bar i szef kuchni.

Każda zmiana dania w degustacji wiąże się z dodatkową opłatą 25 zł. Do rezerwacji od 4 osób doliczany jest serwis w wysokości 10%.

COCKTAIL PAIRING

Jesteśmy jednym z pierwszych lokali w Polsce, który łączy dania z koktajlami w oparciu o regionalne produkty. Na naszych półkach barowych znajduje się 400 różnych alkoholi.

*W lokalu dostępna jest również karta sezonowa, która zmienia się kilka razy w tygodniu.

KOKTAJLE SPOZA KARTY

Nasi barmani mają do dyspozycji ponad 400 różnych alkoholi. Dzięki temu są w stanie odtworzyć wiele klasycznych koktajli oraz przygotować kompozycje specjalnie wg Twoich preferencji smakowych. Wszystkie koktajle spoza karty występują w trzech stałych cenach, które zależne są od użytego alkoholu i złożoności koktajlu.

PIWO

CHAMPAGNE & SPARKLING | 125 ml / 750 ml

WHISKY | 40 ml

CYGARA

DOMINIKANA

ARTUTO FUENTE HEMINGWAY BEST SELLER NATURAL
Spokojne i zrównoważone cygaro o średniej mocy pochodzące od najsłynniejszego producenta z Dominikany. Dominują w nim aromaty cedrowe i korzenne. Doskonale, wsparte lekką nutą ziemi i orzechów.

ARTURO FUENTE EXQUISITOS MADURO
Arturo Fuente Gran Reserva to najbardziej znana seria cygar tej marki. Ich unikalny smak i aromat uzyskiwany jest dzięki wyjątkowe- mu połączeniu wyselekcjonowanych liści tytoniu pochodzących z Dominikany, które zostały użyte do wykonania wkładki i zawija- cza. Pokrywę stanowi Maduro Connecticut Broadleaf. Niewielkie cygaro świetnie komponuje się z whisky.


FUENTE FUENTE OPUS X DOUBLE ROBUSTO
Fuente Fuente Opus X uznawana jest za wzór perfekcji w produkcji cygar. Cygaro Fuente Fuente Opus X Double Robusto posiada bogaty i silny aromat utrzymujący się od początku do końca palenia. To prawdziwe dominikańskie puro o jedwabiście gładkiej, oleistej i lśniącej pokrywie. Pikantne i ziemiste z nutami skóry i owoców.


ARTURO FUENTE CHATEAU FUENTE
Arturo Fuente Chateau Fuente to pod każdym względem doskonałe cygaro o łagodnej mocy. Posiada pokrywę w postaci liścia Natural Ecuadorian Connecticut. Cygaro oferuje słodkie aromaty orzechów i kakao z delikatną domieszką pikantności. Chateau Fuente żarzy się równomiernie dopełniając przyjemności. Finisz pełen jest słodkawo-skórzanych i delikatnie pikantnych aromatów.


ARTURO FUENTE CHATEAU FUENTE QUEEN B
Najpopularniejsza seria cygar Arturo Fuente to Gran Reserva. Charakteryzuje ją unikalny smak i aromat, dzięki połączeniu tytonio- wych liści pochodzących z Dominikany. Do jego produkcji użyto najlepszych dominikańskich wypełniaczy i ekwadorskiej pokrywy Rosado, co czyni to cygaro wyjątkowym. W gęstym dymie wyczuwalne są ziemiste i cedrowe aromaty, a w smaku wyczuwalna jest słodycz.


CARLOS ANDRE CIGARILLOS
Starannie skomponowana, wyważona mieszanka dostarcza aromaty przypraw korzennych, orzechów i kawy, wsparte słodkawymi nutami. Równowaga mocy i charakteru oraz perfekcyjne wykonanie. Doskonałe na przerwę espresso.


LA FLOR DOMINICANA AIR BENDER MATATAN
La Flor Dominicana Air Bender Matatan to nadzwyczajne robusto o pełnej mocy, gęstym dymie. Cygaro bogate jest w aromat kawy i beczek po whisky. Stworzone z mieszanki liści z Dominikany we wkładce i zawijaczu (Piloto Cubano, Sumatra i Corojo). Cygaro wykończone jest pokrywą typu Habano-seed z Ekwadoru.


LA FLOR DOMINICANA AIR BENDER MATATAN TUBOS
LA FLOR DOMINICANA AIR BENDER MATATAN TUBOS Nowa odsłona słynnego La Flor Dominicana Air Bender Matatan w tubie. Pokrywa cygara z Ekwadoru w postaci Habano-seed nadaje nie tylko pięknego wyglądu, ale również aromatu kawy z nutami whisky. Pełnej mocy cygaro idealne na godzinne palenie.


LA FLOR DOMINICANA AIR LIGERO NO. 100
Pierwsza seria producenta, której gro tytoni pochodzi z własnych dominikańskich plantacji. Liście typu Ligero uważane są za najmoc- niejsze i najbardziej aromatyczne, nadające głębię i moc. Pokrywę stanowi liść klasy maduro z Ekwadoru. Esencjonalność doskonale łagodzona jest słodkawym, oleistym charakterem tego cygara.


LA FLOR DOMINICANA ANDALUSIAN BULL
Cygaro roku 2016 wg magazynu Cigar Aficionado, złożone bogactwo smaków i aromatów. Cygaro, które dzięki połączeniu zdecydo- wanej formy, przy jednocześnie subtelnej symboliki, jest odważne i wyrafinowane. Wyjątkowe.


LA FLOR DOMINICANA ORO NO. 6 NATURAL
Mistrzostwo jakości zamknięte w złotej tubie. Cygara pełniejszej mocy o bardzo bogatym i złożonym charakterze, z dominującymi kwiatowymi, a nawet cytrusowymi nutami smakowymi. Doskonały ciąg i gładki długi finisz zapewniają najwyższą przyjemność degustacji.


LA FLOR DOMINICANA SUAVE INSURRECTO
Suave to, jak sama nazwa (hiszp. łagodne) mówi, jest to linia o delikatnym charakterze i mocy. Ich gładkość, wręcz miękkość wynika z bardzo zrównoważonej mieszanki tytoni dominikańskich, dających ciepły cedrowy i orzechowy charakter z nutami ziemi i przypraw korzennych.


LA AURORA 107 BELICOSO MADURO
La Aurora 107 została stworzona dla uczczenia 107. rocznicy powstania La Aurora, najstarszej działającej fabryki cygar na Dominika- nie. Cygaro składa się z nikaraguańskiej i dominikańskiej wkładki long-filler, dominikańskiego zawijacza i ciemnoczekoladowej pokry- wy Connecticut Broadleaf. La Aurora 107 Maduro jest średniej mocy cygarem z odrobiną pikanterii i bogatego smaku, który bogaty jest w nuty kawy, czekolady, skóry i słodkiej śliwki.


LA AURORA 1903 ED CAMEROON CORONA
Wyjątkowej jakości Seria 1903 firmy La Aurora, najstarszego producenta cygar na Dominikanie, stworzona została celem upamiętnie- nia stulecia firmy i marki. Linia Cameroon, to cygara średniej mocy, delikatnie pieprzne, o korzennym posmaku, jednocześnie, delikat- nie słodkawe, o wyczuwalnych nutach kawy i kakao.

KUBA

COHIBA ROBUSTOS
Krótkie, solidne cygaro formatu ‘robusto’ najsłynniejszej kubańskiej marki. Delikatność charakteru połączona w eksplozją korzennych i orzechowych smaków w krótkich czasie. Wyborne!


COHIBA SIGLO I
Niewielkie cygaro o delikatnym, lekko kremowym charakterze. Lekka kremowość przełamana jest nutami korzennymi i drzewnymi.


COHIBA SIGLO II
Format petit corony, idealny na krótką, ale smakowitą degustację w ciągu dnia. Gładkie, zrównoważone, o korzennym, kremowym charakterze z wyczuwalnym w końcówce dębowym odcieniem.


COHIBA SHORT
Prestiżowe cygaretki stworzone tuż po rewolucji kubańskiej. Przez długie lata zarezerwowane były jedynie dla gości Fidela Castro. Wykonane z najwyższej jakości kubańskich tytoni, które nadają im wyjątkowy aromat.


MONTECRISTO EDMUNDO
Średniej mocy, o klasycznym korzennym i cedrowym charakterze. Bardzo gładkie i równe do samego końca. Wyśmienite.


PARTAGAS DELUXE
Nieduży, bardzo dobrze zbalansowany format w tubie. Pełniejsza moc z aromatami przypraw korzennych i nut ziemistych.


PARTAGAS DERIE D NO. 4
W charakterze mnóstwo espresso z akcentami cedru, nieco ziemiste, subtelnie pikantne. Zakończenie równie wyśmienite. Znakomity klasyk.


PUNCH PETIT CORONATIONS
Cygaro niewielkiego formatu, zrównoważone, łatwe do palenia. Dominują nuty drzewne, lekko ziemiste, poparte aromatami owoco- wymi. Równe, spokojne i aromatyczne.


HONDURAS
EIROA CLASSIC CORONA #1/2015 CIGAR JOURNAL
Eiroa Classic pochodzi od najbardziej prestiżowego, jednocześnie najbardziej utytułowanego producenta, rodziny Eiroa z Hondurasu, której korzenie sięgają Kuby. Classic, w formacie Corona uznane było najlepszym cygarem 2015 roku na świecie. Zbudowane jest wyłącznie z najwyższej klasy tytoni typu Corojo z Hondurasu. Jego wyważona moc oparta jest o kremowe aromaty biszkoptów i cedru, która stopniowo i bez cienia ostrości ewoluuje w kierunku nut kakao, słodkawej skóry czy owoców kandyzowanych. To wyjątkowe cygaro o najwyższej klasie i stylu.


EIROA THE FIRST 20 YEARS ROBUSTO
The First 20 Year to flagowe cygaro rodziny Eiroa, uznawanej za jedną z najlepszych producentów z Hondurasu. Dzieło Christiana Luisa Eiroa, który stworzył tę serię wyłącznie na bazie liści z Hondurasu, z najlepszych tytoni rodzaju Corojo klasy vintage, zakończone pokrywą rodzaju Maduro. To cygaro o perfekcyjnej konstrukcji i idealnym zbalansowaniu. Smakowite nuty cedru, orzechów, ciemnej czekolady i kakao są jego bazą, zaś całość przełamana jest subtelnym dotknięciem białego pieprzu. Wzrastająca esencjonalność doskonale równoważona jest przez elegancką słodycz. Odkrywcze i wybitne.


CLE COROJO ROBUSTO
Zbudowane jest z nieujawnionej mieszanki tytoni z Hondurasu, wykończone oryginalną, niemodyfikowaną pokrywą typu Corojo. Banderolka zawiera slogan rodziny Eiroa – „Salud, Amor, Pesetas”, co się tłumaczy, jako „Zdrowie, Miłość i Powodzenie”. Tytoń rodzaju Authentic Corojo – bardzo aromatyczny i elegancko smakowity – wyznacza inne horyzonty sensoryczne i nie da się porównać do żadnego innego. Średnia moc, doskonały balans, złożony smak i głęboki aromat to jego cechy charakterystyczne. Progresja esencji oparta jest o nuty biszkoptów, cappuccino, cedru, kakao. Całość zakończona jest subtelną słodyczą marcepanu w długim, bardzo gładkim finiszu.


C.L.E. CONNECTICUT ROBUSTO
C.L.E. to akronim od Christian Luis Eiroa, trzecie pokolenie Kubańczyków tworzących najwybitniejsze cygara w Hondurasie. C.L.E. Connecticut zbudowane jest na bazie własnych tytoni typu Corojo, zakończone jedwabistym bardzo delikatnym liściem typu Connecticut z Ekwadoru. Wyrafinowane, pięknie wyważone i pachnące, najwyższej klasy cygaro o miękkich i łagodnych nutach prażonych migdałów, karmelu, biszkoptu, cappuccino, kończące się długim śmietankowym i słodkim finiszem.


ALEC BRADLEY FINE & RARE TORO
Limitowane cygaro, w którym zastosowano unikalną mieszankę aż 10 liści. Bogaty a jednocześnie zrównoważony charakter, pełniej-sza moc i posmak skóry, orzechów oraz wyczuwalnej słodkości fig, zapewniają doskonałe odczucia w trakcie degustacji. Wyjątkowe.

NIKARAGUA

HORACIO CLASSIC VIII
Idealnie zbalansowane, krągłe, harmonijne, o średniej mocy. Nuty karmelu, suszonych owoców, orzechów, cedru i słodkich przypraw korzennych.


CONDEGA SERIE S HALF CORONA
Krótkie, o spokojnym, korzennym, lekko słodkawym charakterze, przełamanym nutami ciemnej czekolady, cedru i ziaren kawy. Doskonałe na krótką przerwę lub jako kalibracyjne, wprowadzające do większego formatu.


DREW ESTATE AMBROSIA CLOVE TIKI
Ambrosia Clove Tiki marki Drew Estate to złożona mieszanka tytoniu z Nikaragui oraz pokrywa Sumatra. Cygaretki są oryginalne i niepowtarzalne ze względu na lekko słodki smak z aromatycznymi nutami goździków. Stworzone zostały z dodatkiem sekretnej mieszanki egzotycznych ziół i przypraw, co sprawiło, że uważane są za najbardziej aromatyczną mieszankę w portfolio Drew Estate.


LIGA UNDERCROWN SUN GROWN FLAMING PIG
Tytonie typu Sumatra z Ekwadoru wraz z liśćmi z Nikaragui oraz starzony liść typu Ligero z Hondurasu, dodają mocy i wigoru cygaru. W konsekwencji powstało pełniejszej mocy, doskonale zbalansowane o długim pełnym finiszu. Jego delikatna pikantność, przeła- mana aromatami skórzanymi, orzechowymi i espresso, równoważona jest przez słodkawe nuty liścia pokrywowego typu Sun Grown Connecticut.


NUB 460 CAMEROON
Cygara o wyjątkowej delikatnej jedwabistej pokrywie. Średnia moc z dominującymi nutami cedru, kawy i kakao, z wyczuwalną słodkością w tle. Niezwykle spójne, gładkie i doskonale zrównoważone.


OLIVA SERIE O HABANO
Małe cygaro, doskonałe na krótką degustację. Seria ‘O’ to cygara pełniejszej mocy, zbudowane wyłącznie z mieszanki tytoni pocho- dzących z Nikaragui, z regionów Esteli, Condega i Jalapa. Dominują ciemne tytonie dające bogaty, korzenny charakter z delikatną nutą cedrową. Doskonała konstrukcja tych cygar zapewnia idealne spalanie i długi, pełny finisz.


ROCKY PATEL VINTAGE 1999 CONNECTICUT JUNIOR
Najwyższej jakości jedwabista pokrywa typu Connecticut, skrywa mieszankę tytoni leżakowanych przez minimum siedem lat. W rezultacie powstało cygaro o wyjątkowym zbalansowaniu, subtelne, delikatne, bardzo eleganckie. Dominują nuty kremowe i maśla- ne z akcentami orzechowymi, wsparte aromatycznym bukietem.


ROCKY PATEL VINTAGE SERIES 1999 CONNECTICUT CIGARILLO
Rocky Patel Vintage Connecticut 1999 Cigarillo budują nikaraguańskie i dominikańskie tytonie – we wkładce i zawijaczu, natomiast pokrywa to tytoń Connecticut, pochodzący z rejonów Ameryki Północnej. To cygaro idealnie wyważone, łagodne, płynne i kremowe z nutą cedru z aksamitnym, gładkim finiszem.


AJ FERNANDEZ LAST CALL HABANO GENIALES
Delikatna szczypta czerwonego pieprzu ginie pod smakami mlecznej czekolady, wanilii, migdałów i ziaren palonej kawy. Gęsty i kremowy finisz bez cienia cierpkości na języku. Doskonałe i odkrywcze.


NICARAO ESPECIAL TORITO
Nicarao Especial Torito składa się wyłącznie w nikaraguańskich tytoni klasy vintage, które poddawane są fermentacji i leżakowaniu nawet przez okres pięciu lat, dzięki czemu nabierają szlachetności, krągłości i pożądanej esencji. Całość nadaje mieszance wyjątkowej esencji smaku, elegancji i aromatu. Przyprawy korzenne, cedr, skóra, posmak tostu, przełamane są ciągnącą się subtelną słodyczą. Doskonale zwinięte, o idealnym ciągu i spalaniu. Ze względu na swój niewielki rozmiar, polecane na krótki spacer czy 50-minutową lampkę koniaku.


DREW ESTATE LIGA PRIVADA UNICO SERIE FOUR PAPAS FRITAS
Cygara Liga Privada Unico Serie są produkowane w unikalnych rozmiarach w małych seriach jako część dodatku do portfolio Liga Privada. To mieszanka z trzech osobno dojrzewających kubańskich nasion nikaraguańskich, które są połączone z brazylijskim zawija-czem Mata Fina. Wykończenie cygara stanowi ciemna i oleista pokrywa z Connecticut River Valley Stalk Cut & Cured Sun Grown Habano. Rezultatem jest bogaty i mocny profil smakowy, od średniego do pełnego i złożonego.


PLASENCIA RESERVA ORIGINAL ROBUSTO
Plasencia Reserva Original jest pierwszym na świecie i jedynym organicznym cygarem wyprodukowanym w całości z tytoniem certyfikowanym przez Organic Crop Improvement Association (OCIA). Cygaro posiada łagodny, doskonale zrównoważony, ale jednocześnie głęboki charakter. W smaku na pierwszy plan wychodzą słodkie nuty cedru, orzeszków ziemnych, ziaren kakaowca, które zaakcentowane długim lekko pieprznym finiszem.


PERDOMO RESERVE 10TH ANNIVERSARY NOIR FIGURADO
Perdomo Reserve 10th Anniversary Noir Figurado pokryte jest potrójnie fermentowanymi liśćmi tytoniu typu Cuban Seed Maduro, które dojrzewały minimum 2 lata w beczkach po burbonie. W efekcie tych zabiegów cygaro ma niezwykle przyjemny smak kawy i kakao z delikatnie słodkimi nutami cedru.


LA PREFERIDA 552
La Preferida to stara kubańska marka, pochodząca z końca XIX wieku, odtworzona w 2017 roku. Jej ikonografia jest pełna symboliki afirmacji karaibskiego stylu życia – hołdu dla kobiet, błękitu nieba i morza, wolności, dobrobytu. Doskonała mieszanka tytoni, leżakujących nawet 6 lat, pochodzi z czterech krajów: Ekwadoru, Meksyku, Hondurasu i Nikaragui balansuje między elegancką słodyczą, aksamitną średnią mocą i subtelnością charakteru. Bardzo dobra konstrukcja zapewnia równe i powolne spalanie. To zaskakująco smakowite cygaro.


OLIVA SERIE O ROBUSTO
Seria O to cygara pełniejszej mocy, zbudowane wyłącznie z mieszanki tytoni pochodzących z Nikaragui, z regionów Esteli, Condega i Jalapa. Dominują ciemne tytonie dające bogaty, korzenny charakter z delikatną nutą cedrową. Doskonała konstrukcja tych cygar zapewnia idealne spalanie i długi, pełny finisz.


OLIVA SERIE V DOUBLE ROBUSTO
Seria V to ulubiony wybór aficionado poszukujących znakomitego cygara zdecydowanej pełnej mocy i esencji. Zbudowane z liści nikaraguańskich typu vintage, zakończonych pokrywą typu Sun Grown. Moc jest równoważona przez oleistą kremowość i korzen- ność o posmaku kawy i ciemnej czekolady.


E.P. CARILLO DUSK ROBUSTO
Pokryte ciemną pokrywą z USA Broadleaf, ekwadorskim zawijaczem i nikaraguańską wkładką, E.P. Carrillo Dusk stanowi idealne maduro. Solidne cygaro o średniej mocy, które pełne jest smaku, oferuje Aficionado nuty ziemi, słodyczy i drewna. Długi, kuszący finisz sprawi, że ma się ochotę na więcej.


PERDOMO DOUBLE AGED 12 YEAR MADURO ROBUSTO
Wyjątkowe cygaro zbudowane z 12-letnich tytoni klasy vintage, leżakowanych w beczkach po Burbonie. W charakterze dominują nuty ciemnej czekolady, orzechów i kawy. Naturalna słodycz zawarta w liściach typu maduro dostarcza wspomnień lukrecji czy słodkiego kakao. Złożony charakter i średnia moc zapewniają doskonałe zrównoważenie, jednocześnie jest pełne esencji i treści. Wyborne.


ROCKY PATEL EDGE MADURO ROBUSTO
Pełnokrwisty Edge Maduro to esencja charakteru i mocy. Doskonała budowa i idealne spalanie, to wspólne cechy dla całej serii, zawierającej liście z Hondurasu i Nikaragui, leżakujące minimum 5 lat. Linia ta przedstawia kompletny i zdecydowany smak, z nutami korzennymi oraz kawy espresso, przełamany delikatną słodyczą. Ciemnoczekoladowy, oleisty liść pokrywowy z Kostaryki dopełnia efekt wyjątkowości.


E.P. CARILLO NEW WAVE CONNECTICUT STELLAS
E.P. Carrillo New Wave Connecticut Stellas posiadają ekwadorską owijkę Connecticut w jasnobrązowym kolorze. W zawijaczu znajdziemy liście nikaraguańskiego tytoniu, a filler to mieszanka liści dominikańskich i nikaraguańskich. Format Stellas dwukrotnie otrzymał 91 punktów wg magazynu Cigar Aficionado w 2011 i 2021 roku.


DREW ESTATE LIGA PRIVADA UNICO SERIE FERAL FLYING PIG
Liga Privada Unico stworzona została z unikalnych mieszanek, powstałych na bazie wielu eksperymentów, z których jedynie kilka szerzej ujrzało światło dzienne. Ze względu na pracochłonność i ograniczoną ilość używanych w nich tytoni, jest najbardziej limito- waną serią Drew Estate. Wyjątkowo smaczne cygaro dla poszukiwaczy złożonych aromatów.


AJ FERNANDEZ BELLAS ARTES MADURO ROBUSTO #1/2019 CIGAR JOURNAL
Rustykalna pokrywa, wraz z mieszanką wyselekcjonowanych starzonych tytoni daje stłumioną słodycz. Całość przełamana jest wibracją espresso, kakao, białego pieprzu, z aromatem skóry i cedru na finiszu. Przez magazyn Cigar Journal zostało wybrane najlepszym cygarem roku 2019.


SAN LOTANO OVAL HABANO ROBUSTO #2/2011 CIGAR JOURNAL
Oval to cygaro o nowatorskim, lekko spłaszczonym, owalnym kształcie, co w zamyśle twórcy ma doskonale pasować do ust i dłoni aficionado w trakcie palenia. Tworzy go wyśmienita mieszanka wyselekcjonowanych tytoni klasy vintage z Hondurasu i Nikaragui, o minimum 7-letnim okresie leżakowania, zakończona najwyższej jakości oleistą pokrywą typu Ecuador Habano. Charakter oparty jest o nuty słodkawej skóry, orzechów, mlecznej czekolady, jednocześnie z ciągnącym się koniakowym aromatem przez całą długość gęstego dymu. #2/2011 Cigar Journal oraz na liście top25 / 2021 wg Cigar Aficionado. Bezsprzecznie to jedno z tych cygar, które uznawane jest za ikonę i klasykę światowego rynku.


DIAS DE GLORIA ROBUSTO
Stworzone wyłącznie z najlepszych tytoni klasy vintage. Aromaty słodkiego cedru, miodu, prażonych orzechów przeplatają się z kremowym i skórzanym wykończeniem. Łagodne i wyrafinowane.


PERDOMO SMALL BATCH MADURO TORO ESPECIAL
Linia Perdomo Small Batch 2005 skomponowana jest z mieszanki 10-letnich, starannie wyselekcjonowanych tytoni. Na uwagę zasługuje fakt, że wyprodukowanych zostało tylko 3000 pudełek tych cygar. Perdomo Small Batch Maduro Toro Especial to cygaro o pełnej mocy. W smaku wyczuwalne są nuty białego pieprzu, ziemi i skóry.


PLASENCIA ALMA FUERTE ROBUSTO
Alma Fuerte, nikaraguańska mieszanka tytoni, jest bez wątpienia jedną z najbardziej luksusowych propozycji w portfolio słynnej marki Plasencia. Cygaro Plasencia Alma Fuerte Robusto posiada głęboki pieprzny rdzeń zrównoważony pikantnymi nutami czekola- dy, kawy i karmelowego nugatu. Zapewnia długi kremowy finisz z zachwycającym miodowym aromatem.


LIGA PRIVADA NO. 9 TORO
Liga privada to najsłynniejsza seria firmy Drew Estate. Mieszanke tworzą liście z Brazylii, Nikaragui i Hondurasu. Pełnej mocy, zdecydowane i solidne w charakterze. W smaku dominują nuty ziemiste, nawet lekko pikantne, espresso i ciemnej czekolady, podparte naturalna słodkoscia pochodzącą z bardzo ciemnej pokrywy Oscuro typu Connecticut Broadleaf.


AGING ROOM QUATTRO MAESTRO TORPEDO #1/2019 CIGAR AFICIONADO
Arcydzieło rozpoczynające się nutami czekolady, kakaowego ziarna, kawy, orzechów oraz białego pieprzu, który sukcesywnie opada, pozostawiając miejsce dla słodkiego cedru i korzennych przypraw. Wielowarstwowe, esencjonalne i pełne, znakomicie zrównoważone. Wybrane cygarem #1/2019 przez Cigar Aficionado


OLIVA CONNECTICUT RESERVA DOUBLE TORO
Bardzo eleganckie cygaro o delikatnej i przyjemnej esencji, zbudowane z mieszanki tytoni z Nikaragui oraz doskonałej jakości jedwa- bistej pokrywy typu Connecticut z Ekwadoru. W nutach dominuje lekki posmak cedrowy i korzenny. Spokojne i łagodne, polecane dla początkujących aficionado.


PERDOMO HABANO (BBA) SUN GROWN EPICURE
Unikalne tytonie leżakujące ponad 6 lat, dodatkowe 14 miesięcy dojrzewały w beczkach po burbon whiskey. Pełny smak to zasługa nikaraguańskich tytoni z Esteli, zdecydowany aromat to zasługa plantacji Condega, a naturalna słodycz pochodzi z tych uprawianych w dolinie Jalapa. Sun Grown ma piękną ceglastobrązową, lśniącą i oleistą pokrywę. Cygaro pełniejszej mocy, kompletne i idealnie zrównoważone. Bogactwo aromatów, wsparte nutami skóry, orzeszków ziemnych, słodkawych przypraw korzennych i syropu klonowego. Znakomite.


AJ FERNANDEZ NEW WORLD CONNECTICUT ROBUSTO
Nowatorska seria, wprowadzona w 2014 roku, zawierająca mieszankę tytoni nikaraguańskich, zmieszanych z liśćmi z Brazylii i Meksyku. Pokrywę stanowi najwyższej jakości liść z ocienionych plantacji w stanie Connecticut, USA. To cygaro o świeżym, słodkawym i subtelnie pikantnym charakterze, lekko-średniej mocy, i długim finiszu. Dostarcza przyjemnych i bogatych smaków opartych o nuty kawy z mlekiem, orzechów i słodkiego kakao. Doskonałe dla początkujących miłośników.


ROCKY PATEL GRAND RESERVE TORO #1/2018 CIGAR JOURNAL
Grand Reserve, produkowane w Nikaragui, to limitowane cygaro, dostępne wyłącznie w Europie. Tworzy go ciemnobrązowa oleista pokrywa oraz mieszanka starzonych tytoni, których pochodzenie jest tajemnicą firmy. Średniej mocy, z dominującymi nutami kawy, ciemnej czekolady, prażonych orzechów i akcentami słodkiego karmelu. Bardzo gładkie i eleganckie. Cygaro roku 2018 wg magazynu Cigar Journal.


ROCKY PATEL VINTAGE SERIES 1992 TORPEDO
Linia Rocky Patel Vintage 1992 polecana jest w szczególności wymagającym Aficionados. Pokrywę buduje ponad 10-letni liść typu Sumatra hodowany w Ekwadorze. Natomiast zawijacz i wkładkę stanowią liście pochodzące z Nikaragui i Dominikany. W efekcie, połączenie to daje złożony, wyrafinowany smak. Dominujące są orzechowe aromaty uzupełnione nutami przypraw.


ROCKY PATEL DECADE TORPEDO
Pokrywę tworzy ciemny, oleisty liść z Ekwadoru typu Sumatra, wkładkę zaś i owijkę stanowi nieujawniona mieszanka tytoni nikaraguańskich typu Ligero, nadająca pełny, zdecydowany, momentami ostrzejszy charakter. Odważne, doskonale zbalansowana, zapewniające gładki i jednocześnie złożony smak.